AgriTech usluge
Dizajn ugrađenih IoT sistema
Kompjuterski vid
Daljinsko prepoznavanje
Koristeći napredno daljinsko prepoznavanje, omogućeno nam je da pružimo precizno praćenje usjeva i donošenje odluka na osnovu podataka radi optimizacije produktivnosti i održivosti.
- Pružanje i analiza derivata daljinskog otkrivanja koji koriste napredne satelitske i bespilotne tehnologije za procjenu zdravlja usjeva, vode ili nutritivnog statusa ratarskih usjeva.
- Generacija tematskih georeferenciranih karata visoke rezolucije pogodnih za primjenu tehnologija promjenjive brzine ili spot-selektivnih tehnologija.
Automatizacija i Robotika
U novije vrijeme naš rad uključuje učešće u međunarodnim projektima usmjerenim na razvoj napredne poljoprivredne robotike i sistema automatizacije, korištenjem inovativnih tehnologija za povećanje efikasnosti, preciznosti i skalabilnosti u modernoj poljoprivredi.
- Dizajniranje i implementacija autonomnih robotskih platformi koje mogu obavljati zadatke kao što su sadnja, žetva i plijevljenje bez ljudske intervencije.
- Razvoj robotskih sistema opremljenih senzorima i kamerama za kontinuirano praćenje zdravlja useva i uslova životne sredine.
- Kreiranje sistema za automatizovani transport robe unutar farmi, poboljšanje efikasnosti i smanjenje troškova rada.
01
Aquaterrius - integrisani sistem za navodnjavanje poljoprivrednih kultura
Suočavajući se s čestim sušama posljednjih godina, ovo rješenje pruža priliku za praćenje stanja vlažnosti tla i obezbjeđivanje optimalnih količina vode u pravo vrijeme.
Aquaterrius sistem pruža mrežu udaljenih senzorskih čvorova raspoređenih po polju koja mjeri vlažnost i temperaturu tla na 3 dubine (10, 20 i 40 cm). Koristeći podatke dobijene senzorima, sistem automatski kontroliše ventile za navodnjavanje, primjenjujući optimalne količine vode na svaku priključenu parcelu. Nadzor i kontrola sistema je omogućena preko Touch-Screen terminala i Web aplikacije.
02
Open Pest Trap
S godinama je pojava štetočina u voćnjacima i poljima sve češća, a tretiranje biljnih vrsta kao vid zaštite postalo je obavezno za sve proizvođače.
Određivanje pravog trenutka za tretman na osnovu broja insekata je ključno. Otvorena zamka za štetočine, koja se sastoji od kućišta opremljenog feromonskom kapsulom i kamerom, omogućava daljinsko prepoznavanje i brojanje insekata pomoću vještačke inteligencije. Na ovaj način korisnici će primati pravovremena obavještenja na osnovu unaprijed definiranih parametara, što im omogućava da daljinski prate štetočine i tretiraju svoje usjeve u pravom trenutku. Ovaj pristup će dovesti do odličnih rezultata uz minimalnu upotrebu pesticida.